Nasze Sprawy

Co robi Marek Deluga?

Marek od kilku lat prowadzi solidną firmę budowlaną. Wykonuje bardzo duży zakres prac budowlanych:

  • Malowanie / Tapetowanie / Gładzie gipsowe
  • Suche Tynki
  • Glazura I Terakota
  • Drzwi I Okna – Montaż
  • Tynkowanie, Murowanie I Prace Rozbiórkowe
  • Podłogi
  • Inne Prace
  • Montaż Instalacji Wodno – Kanalizacyjnych I CO
  • Biały Montaż Wc I Łazienka
  • Biały Montaż, Instalacje Elektryczne

 

"Proffes" Marek Deluga

Świetna Firma - opinie

 

 

(2012-10-22)

60 lat małżeństwa
Diamentowe Gody

Halina i Henryk Deluga
zamieszkujący w Brańszczyku.

„Wy jesteście promykami światła i solą tej ziemi” – mówił w kazaniu wikariusz brańszczykowskiej parafii.

Uroczystość w gminie Brańszczyk

Stronę odwiedzono  [  35933  ]  razy.

(2013-05-29)

Wreszcie uruchomiłem ...

EUREKA !!

Dziś uruchomiony został w naszej domenie program genealogiczny. Jest to program w formie strony WWW, umożliwiający przeglądanie aktualnego stanu (na bierząco) drzewa rodzinnego, które tworzyć mogą wszystkie zainteresowane osoby. Edycję tego drzewa wykonuje się po zalogowaniu do specjalnego panelu. Osoby chętne do rozwijania tego projektu, czyli wprowadzania/edycji danych, mogą się zarejestrować na stronie projektu, czyli na:  
http://drzewo.deluga.pl/ 
- Patrz także w górnym menu.

Przymierzałem się do tego zadania już od dawna, jednak ciągle miałem jakieś ważniejsze sprawy. Szczerze mówiąc, to w kwestii moich zajęć - nic się nie zmieniło. Jednak ostatnio postanowiłem, że nawet za cenę zaniedbania innych spraw, muszę ten projekt powołać do życia. I tak, po kilku latach zwlekania, uruchomiłem wreszcie stronę internetową na której zaczniemy budować nasze drzewo genealogiczne. Będzie to oczywiście praca zbiorowa. Sam nie zdziałam zbyt wiele, choćby z tego względu, że jestem jeszcze człowiekiem pracującym i wolnego czasu nie mam aż tak wiele, a właściwie - nie mam wcale. Myślę, że i tak wykonałem już sporo, a przecież nie tylko ja noszę to nazwisko. Dlatego poczekam teraz na odzew i ewentualne deklaracje pomocy ze strony reszty naszej rodziny. Jeśli zaś takowej nie uzyskam, to szanse na zrealizowanie moich planów widzę raczej marnie; noo... przynajmniej w najbliższych latach.

Teraz wyjaśnię na czym polega i jak obsługiwać projekt z internetowym drzewem genealogicznym rodu DELUGA.

Właściwie, to obsługa naszego drzewa jest prosta. Po zarejestrowaniu i otrzymaniu mojej zgody, logujemy się do swojego panelu. Na początku, na pewno każdy musi się trochę rozejrzeć po funkcjach programu, bo to jednak coś nowego. Ale zapewniam, że jest on dużo prostszy od bardzo powszechnie używanego edytora MS Word.

Ciąg dalszy nastąpi...

 

Jak nazwisko DELUGA przywędrowało do Polski ???

Jeszcze nie tak dawno przypuszczałem, że nazwisko DELUGA, przywędrowało do Polski wraz z wojskami Napoleona I Bonapartego. Wiemy, iż po zajęciu Moskwy w połowie września 1812 roku, nastąpił (18 października) odwrót Wielkiej Armii Napoleona przez bezkresne, nieprzyjazne i mroźne tereny Rosji. Wówczas część skrajnie wycieńczonych żołnierzy wielonarodowej Armii Bonapartego, pozostała także na terenach ówczesnego Księstwa Warszawskiego. Wydawało się zatem prawdopodobne, iż to właśnie wówczas pozostało tu również nazwisko DELUGA.

Dzięki naszemu Forum rodzinnemu wiemy już na pewno, że trop ten był chybiony. Wiemy już, że ślady naszego nazwiska na terenach Polski, sięgają początku lat 1700-nych. Jest to około stu lat przed historią Napoleona, a podejrzewam, że to jeszcze nie koniec naszych odkryć i na Forum Deluga pojawią się wkrótce jeszcze inne, ciekawe nowinki.