NASZE
SPRAWY

odeszli od nas :

Deluga Andrzej  (1973)

Deluga Zdzisław  (1975)

Deluga Zofia  (1976)

Deluga Feliks  (1983)

Deluga Antoni  (1989)

Deluga Aleksander  (1989)

Deluga Aniela  (2000)

Deluga Genowefa  (2001)

Deluga Lucyna  (2004)

Deluga Franciszek  (2008)

Deluga Zdzisław  (2009)

Deluga Janusz  (2011)

POŻEGNANIA


Te strony są niestety smutne.

Są jednak potrzebne choćby po to, abyśmy mogli częściej pomyśleć o tych, którzy odeszli już od nas, a których pamięć jest dla nas ważna.

Są to strony, które poza smutkiem dostarczą nam chwil refleksji i zadumy. Takie chwile, są nam wszystkim potrzebne. Powodują że stajemy się lepsi i bardziej wrażliwi na wszelkie nieszczęścia.

Dla najbliższej rodziny, strony te stwarzają też dodatkową okazję, aby wyrazić kilka ciepłych słów o ukochanej, bliskiej nam osobie. Wszelkie takie refleksje i wszelkie informacje umieszczam niezwłocznie na pisemny wniosek najbliższych osób na stronie o zmarłym.

Zmarłych nie wolno wspominać – o zmarłych trzeba pamiętać.

ks. Stefan Radziszewski (diecezja kielecka) pisze tak:

Myśląc o zmarłych musimy wiedzieć, że nie wolno ich wspominać. Wspomina się to, co już przeminęło. Zmarłych nie wolno wspominać – o zmarłych trzeba pamiętać. To wielka walka, w której wrogiem jest czas. Pamięć walczy z czasem. Pamięć, czyli miłość walczy z czasem nieubłaganym i bezlitosnym. Pamięć, czyli miłość, czyli wieczność – pragnie czas zwyciężyć. Kochać to znaczy pamiętać – pisał Jan Paweł II. A miłość jest z Boga, który jest wieczny i jest miłością. Nie wolno zatem naszych bliskich wspominać, ale trzeba o nich pamiętać. Żyć niejako w ich obecności. Oto wyszli na spacer, na zakupy, do pracy, ale zaraz powrócą. Żyć w obecności to jeść samotnie śniadanie, ale pamiętać że ktoś naprawdę jest obok. Prawie jak anioł stróż. Pamiętać to zatrzymać czas. Albowiem naszym największym wrogiem jest właśnie czas. On niszczy człowieka. Zabija powoli. Na raty. Czas jest wrogiem miłości.

/ cytat /

Uroczystosci
pogrzebowe


Deluga
S.p.